Hogy ne csak a repülőjegy vásárlást, hanem az utazást is megkönnyítsük, összeszedtünk pár hasznos információt, amit érdemes betartani a repülés előtt, illetve közben:
- Ha megoldható próbáljon meg úgy csomagolni, hogy minden beférjen a kézi poggyászba. Az esetek többségében nem szokott gond lenni a feladott poggyászokkal, de gyorsabb és egyszerű a kézipoggyász kezelése. Ehhez nézze meg az indulás előtt, hogy az adott légitársaság mekkora kézipoggyászt enged fel (itt a méret, illetve a súly is számít). Ha lehet minden elektronikus eszközt a kézipoggyászba csomagoljunk, de figyeljünk arra, hogy a fedélzetre semmilyen folyadékot, vagy gélt nem lehet felvinni.
- Ugyanez vonatkozik minden eszközre, amivel szúrni lehet (még a körömreszelőt is elveszik, ha azt a fedélzetre szeretnénk felvinni)
- Bár a poggyászokat felcímkézik, nem árt, ha Ön is rak valamilyen cédulát a nevével illetve címével a poggyászokra.
- A feladandó poggyászokra tegyen lakatot, ha megoldható
- Mielőtt elindulna a repülőtérre, nézze meg, hogy minden irata megvan-e, mert ezeket már a repülőjegy kezelésénél kérni fogják.
- Online repülőjegy foglalás esetén nézze meg, hogy megvan-e a kód, amit a foglalásnál kapott, mert ez alapján fogja megkapni a beszállókártyáját.
- Mivel az iratok kezelése, illetve a poggyászok ellenőrzése időt vesz igénybe, fontos, hogy a repülőgép indulása előtt másfél órával kiérjen. Ez azoknál a járatoknál (legtöbbször fapados) a leginkább fontos, ahol a helyeket érkezési sorrendben osztják ki.
- Készüljön fel arra, hogy a repülés alatt, hányingere, fejfájása lehet, de ha nincs önnél gyógyszer az utaskísérők segíteni fognak.
- Ha dohányos, tudnia kell, hogy a gépben alacsonyabb a légnyomás, ami légszomjat okozhat bár ez ritkán fordul elő. Ezt elkerülheti ha a felszállás előtt 1-2 órával nem dohányzik.
- Ugyancsak az alacsony légnyomás okozhat hasfájást, de ha elkerüljük a puffasztó ételeket, ez sem fog gondot okozni.
- Mivel az utastér páratartalma alacsony, érdemes több folyadékot fogyasztani.
- Ez utóbbi segít a keringésnek is, csökkenti a trombózis veszélyt. A trombózis veszély elkerülése érdekében mozgassa, tornáztassa, masszírozza a lábszárát, vagy, ha lehet, időközönként álljon fel.
- Le- és felszálláskor bedugulhat a füle, de ha egy cukorkát szopogat, rágózik, vagy nagyokat nyel, ez is elkerülhető